Witam Państwa.........

Piotr Niezioek waciciel firmy SAUNA PBN

nazywam się Piotr Nieziołek - jestem właścicielem i szefem firmy SAUNA PBN.


Firma SAUNA PBN jest polskim producentem kabin saun fińskich (wewnętrznych i zewnętrznych), kabin IR ogrzewanych promiennikami podczerwieni oraz kabin Combi, łączących funkcję sauny tradycyjnej z funkcją kabiny IR, a także dystrybutorem wyposażenia i akcesoriów do saun renomowanych producentów fińskich.
Oferujemy Państwu kompleksowe wykonanie naszych produktów - metodą "pod klucz". W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno modele typowe, jak i możliwość zaprojektowania rozwiązania indywidualnego. Jesteśmy gotowi doradzić i wspólnie znaleźć rozwiązanie stosowne dla Państwa indywidualnych potrzeb lub warunków. Lubimy wyzwania, więc chętnie podejmujemy się zaprojektowania i wykonania saun o nietypowym kształcie,  na poddaszach i w nietypowych wnętrzach.

Wspierają mnie doświadczeni i z wieloletnim stażem w naszej firmie, pracownicy produkcji - stolarze i montażyści, którzy fachowo zbudują Państwu saunę i sprawnie ją zamontują.
Natomiast przedstawiciele naszej firmy w Szczecinie, Kielcach i Goeteborgu odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszej oferty, dojadą na spotkanie żeby doradzić na miejscu zaplanowanym na saunę i załatwią wszystkie formalności związane z zamówieniem u nas sauny.

Co robimy..............

Nasza firma zajmuje się, tylko i wyłącznie, produkcją saun - możemy, zatem, skupić się na jak najlepszym wykonaniu produktu. Niektórzy nasi pracownicy i przedstawiciele posiadają przygotowanie projektowe potwierdzone uprawnieniami projektowymi w budownictwie, co pozwala nam zaoferować przemyślany, ergonomiczny produkt.

Śledzimy bieżące trendy i tendencje wiodących producentów saun w Europie i na bieżąco reagujemy na wszystkie nowości, ale mamy w swoim dorobku także wiele własnych oryginalnych rozwiązań. W zakresie wyposażenia współpracujemy tylko z dostawcami najlepszych materiałów i elementów wyposażenia. Z przyjemnością odnotowujemy także, że niektóre nasze pomysły są kopiowane lub przyjmowane przez konkurencyjne firmy.

Gdzie..........

Oferujemy naszą usługę na terenie całego kraju, ale mamy też liczne realizacje na terenie Europy - w Holandii, Niemczech, Danii, Szwecji, Czechach i na Ukrainie.

Siedziba firmy mieści się w miejscowości Wieleń nad Notecią w Wielkopolsce, a w sąsiednim, oddalonym o 3 km Marianowie, mieści się nasz Zakład Produkcyjny.

Mamy naszego przedstawiciela na południowo-wschodnią Polskę, w Kielcach, gdzie planujemy uruchomić naszą filię lub przynajmniej ekspozycję. Będziecie mogli tam Państwo zapoznać się z kilkoma przykładami rozwiązań, uzyskać wszelkie informacje i załatwić formalności związane z zamówieniem sauny. W ubiegłym roku, w związku z zainteresowaniem naszym produktem w Szwecji i kilkoma realizacjami, pozyskaliśmy przedstawiciela w Goeteborgu. Także w Szczecinie, jako pokłosie po zlikwidowanym Salonie Frmowym, funkcjonuje nasz przedstawiciel.

Trochę historii.................

Działamy na rynku od 1991 r.

Początkowo byliśmy typowym zakładem stolarskim, którego głównym przedmiotem działalności było wykonywanie elementów wewnętrznych wykończeń obiektów w drewnie, produkcja i montaż drewnianych domków oraz drobne usługi stolarskie.

W 1992 r. wykonaliśmy pierwszą saunę.

Po pierwszych czterech latach - w 1996 r. - zdobywania doświadczeń, praktyki i nabywania wprawy w produkcji saun, zmieniliśmy strukturę firmy i wyposażenie, żeby skupić się tylko i wyłącznie na oferowanie jak najlepszego produktu w tym zakresie.

Rok 2000 zapisał sie w naszej firmie, ważnym z dzisiejszego punktu widzenia, zjawiskiem - zakończył się proces fluktuacji kadr. Sytuacja kadrowa ustabilizowała sie na tyle, że na dziś, zasadniczy trzon pracowników może pochwalić się nie krótszym niż 25 letnim, stażem pracy w firmie.

Tymczasem, nadążając za obowiązującymi trendami, po roku przygotowań, w lutym 2001 r. jako jedni z pierwszych w kraju wprowadziliśmy do naszej oferty nowy produkt: kabiny IR - kabiny ogrzewane promiennikami podczerwieni, oparty w pełni na naszych projektach aranżacyjnych, a dwa lata póżniej - na przełomie lat 2003/2004 bardzo nowoczesne rozwiązanie w postaci kabin Combi, które łączą funkcję sauny tradycyjnej i kabiny IR.

Kolejne lata, to czas wytężonej pracy w zaspokajaniu Państwa potrzeb i oczekiwań, wprowadzanie nowych rozwiązań materiałowych i aranżacyjnych oraz nowoczesnych produktów. Jednym z efektów tych doświadczeń i wsłuchiwania się w Państwa uwagi, był autorski sterownik sauny.


Piotr Nieziołek