światło 

Wszystkie kabiny saun wyposażone są w podstawowe oświetlenie, i tak:

  • kabiny w wersji "Standard" w podstawową lampę górną,
  • kabiny w wersji "Classic" w lampę górną oraz dodatkową lampę dolną, tzw. podświetlenia ławek

Poza niezbędnym podstawowym oświetleniem, instalujemy w saunach także oświetlenie dodatkowe urozmaicające o bodźce wzrokowe korzystanie z sauny, a w przypadku światłoterapii mające także znaczenie terapeutyczne. Takie oświetlenie może być wykonane w wersji:

  • oświetlenia konturowego LED jednobarwnego - od białego naturalnego przez zimne białe, do konturu monochromatycznego w nieomal każdej wybranej przez klienta barwie, a także w wielu konfiguracjach kształtu i zarysu,
  • oświetlenia konturowego wielobarwnego LED - jak wyżej w dowolnej konfiguracji geometrycznej, jednocześnie z możliwością sterowania światłem przy pomocy zaawansowanych programatorów, 
  • oświetlenia światłowodowego także w zależności od życzenia klienta w dowolnej wersji jednobarwnej jak i wielobarwnej. W wersji wielobarwnej, podobnie jak przy oświetleniu LED, istnieje możliwość sterowania kolorami, zarówno w zakresie mieszania lub zatrzymania barw, natężenia światła, częstotliwości i cyklu zmian jak i algorytmów zmian.

Nie ograniczamy się, jednak, tylko do wnętrza sauny. Często, w uzgodnieniu z klientami, wg własnych pomysłów lub w porozumieniu z projektantami wnętrz, wykonujemy także oświetlenie zewnętrzne sauny, żeby podkreślić jej rolę w otoczeniu lub podnieść jego estetykę.